🔥Z WYSYŁKĄ NAWET DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Biocard Celiac Home - Test na nietolerancję glutenu

Projekt bez tytułu (11).png
 • Promocja

Opis

Test na celiakię – w trosce o Twoje zdrowie i komfort

Celiakia, popularnie nazywana także „nietolerancją glutenu” lub „uczuleniem na gluten”, jest autoimmunologiczną chorobą o podłożu genetycznym. Do nieprawidłowej reakcji układu odpornościowego dochodzi na skutek kontaktu (spożycia) z białkiem, zawartym w zbożach, takich jak pszenica, jęczmień czy żyto. Na skutego tego powstają stany zapalne w jelicie cienkim.

Celiakia objawia się także w postaci:

 • bólów brzucha,
 • wzdęć,
 • podwyższonego poziomu cholesterolu,
 • problemów skórnych,
 • wrzodziejącymi stanami zapalnymi w ustach i aft,
 • chronicznym zmęczeniu

A to tylko niektóre z licznych dolegliwości, z którymi mierzą się chorzy na celiakię. Szacuje się, że co najmniej 3% ludzkości na nią cierpi – ta liczba może być mocno zaniżona ze względu na to, że wiele osób nie zostaje prawidłowo zdiagnozowana.

Dlatego jeśli podejrzewasz u siebie lub bliskich występowanie celiakii, nie zwlekaj. Domowy test na nietolerancję glutenu pomoże w szybki, bezpieczny i wygodny sposób przekonać się, czy są to słuszne podejrzenia. W przypadku pozytywnego wyniku będzie można wdrożyć w życie zmiany, które sprawią, że codzienność będzie znacznie przyjemniejsza.

Domowy test na nietolerancję glutenu – jak go wykonać?

Test na celiakię jest możliwy do zakupu w aptece stacjonarnej, internetowej czy też na powyższej witrynie. Jest prosty w wykonaniu, a wynik otrzymujemy w ciągu kilku minut. Wysoka wrażliwość, blisko na poziomie 97% sprawia, że domowy test na nietolerancję glutenu jest niesamowicie skuteczny.

Badanie na nietolerancję glutenu jest wykonywane z użyciem krwi osoby badanej. Jednak bez obaw – wystarczy niewielkie ukłucie w palec i pozyskanie kilku kropel. Domowy test na celiakię wykrywa specjalne przeciwdziała, odpowiadające za ten stan chorobowy.

Czy samodzielne badanie na nietolerancję glutenu jest skuteczne?

Domowy test na nietolerancję glutenu jest równie skuteczny jak ten, przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych. Bowiem najistotniejsze parametry – czyli występowanie przeciwciał przeciw endomysium mięśni gładkich (EMA IgA) oraz transglutaminazie tkankowej typu drugiego (anty-TG2) zostaną przebadane. Test na nietolerancję glutenu ma wysoką czułość, także nie musisz obawiać się nieprawidłowego wyniku. Jednak wyniki badań zawsze warto omówić z lekarzem pierwszego kontaktu.

Domowy test na celiakię wyszedł pozytywny – co wtedy?

Pozytywny domowy test na celiakię może być odpowiedzią na trapiące dolegliwości. Aby zapobiec dalszej degradacji jelita cienkiego i pozbyć się innych, niepokojących zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu niezbędne będzie całkowite wyeliminowanie glutenu z jadłospisu. Może być to trudne – zwłaszcza dla osób mocno przyzwyczajonych do swojej codziennej diety – oraz wymagać zaangażowania pozostałych domowników, jednak nie jest to niemożliwe. Pamiętajmy, że stawiamy na szali własne zdrowie. W skrajnych przypadkach celiakia prowadzi do anemii, arytmii serca, niedożywienia i chorób wątroby.

Domowy test na celiakię – największe zalety

 • Domowy test na celiakię to sprawdzony sposób na samobadanie o niezwykle wysokiej skuteczności.
 • Badanie na nietolerancję glutenu nie musi być przeprowadzone na czczo
 • Domowy test na nietolerancję glutenu opinie pacjentów zbiera wyjątkowo przychylne. Temu sposobowi zaufało wiele osób!
 • Wymagana jest tylko niewielka próbka krwi z opuszka palca.
 • Wynik otrzymasz w ciągu dziesięciu minut.
 • Celiakia test domowy ma wysoką czułość na poziomie 97%
 • Domowy test na celiakię łączy profesjonalizm z wygodą i komfortem – bez problemu wykonasz go w miejscu, w którym czujesz się najlepiej.

Badanie na nietolerancję glutenu – nie musisz się do niego przygotowywać

Nie trzeba stosować żadnej diety przed wykonaniem badania. Okres przechowywania testu w normalnych warunkach, niewymagających specjalnej temperatury, wynosi dwadzieścia osiem miesięcy od daty produkcji. Dodatkowo, posiada certyfikację CE do samokontroli.

Zapewnij sobie i swoim bliskim możliwość odpowiednią wiedzę na temat przyczyny występowania niektórych dolegliwości; a niewątpliwie wpłynie to na jakość i komfort życia.

 

Zalety testu: 

Biocard™ Celiac Home Test jest opatentowanym szybkim testem immunochromatograficznym, który wykrywa przeciwciała powiązane z celiakią z próbki krwi pobranej z opuszka palca. Opakowanie zawiera czytelną instrukcję oraz pełen zestaw akcesoriów potrzebnych do jego wykonania.

 • Certyfikacja CE do samokontroli
 • Łatwa i szybka procedura wykonania
 • Wiarygodny wynik w mniej niż 10 min
 • Wrażliwość na poziomie 96,7 % i specyficzność na poziomie 93,5 %
 • Wystarczy jedna kropla krwi (10 µl)
 • Nie wymaga specjalnych warunków przechowywania
 • Okres przydatności – 28 miesięcy
 • Wyprodukowany w UE (Finlandia)

 

Podczas diety bezglutenowej poziom tych przeciwciał zmniejszy się. Ilość przeciwciał może stać się niewykrywalna kilka tygodni po zmianie diety lub najpóźniej po 6 miesiącach. Dlatego jeśli stosowana jest dieta bezglutenowa, wynik testu może być ujemny. Tym samym BiocardCeliac Test stanowi dobre narzędzie do monitorowania efektów diety bezglutenowej.

 

Interpretacja wyniku:

Dwie kreski – wynik pozytywny

Jedna kreska – wynik negatywny

Zobacz film instruktażowy na YouTube:

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Biocard Celiac Home - Test na nietolerancję glutenu

24,99 zł

Cena regularna: 42,49 zł

24.99
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,99 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość + - szt.
Zyskujesz 2 pkt ?

24,99 zł

Cena regularna: 42,49 zł

24.99
ilość + - szt.

towar niedostępny

Wysyłka icon-help Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności shipping
Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl