Samsiezbadaj - wczytywanie...

LipidoCare - przenośny lipidometr do monitorowania cholesterolu

LipidoCare jest profesjonalnym, mobilnym lipidometrem służącym do monitorowania poziomu cholesterolu we krwi.

Pozwala na sprawdzenie Cholesterolu, LDL, HDL oraz Trójglicerydów, a dodatkowo Glukozy.

Cena 599,00 zł
Dostępność brak towaru
ilość szt.
Zyskujesz 59 pkt ?

Produkty powiązane

Opis

 

Czym jest Lipidometr ?

Jest to profesjonalne urządzenie służące do monitorowania poziomu cholesterolu we krwi. Dzięki lipidometrowi wykonamy lipidogram w zaciszu własnego domu,
sprawdzimy u siebie poziom całkowitego cholesterolu, LDL, HDL oraz trójglicerydów, a dodatkowo glukozy.

Zwiększone stężenie cholesterolu jest niestety w dzisiejszych czasach dość powszechne. Szacuje się, że prawie połowa Europy Środkowej ma przynajmniej nieznacznie podwyższone wartości tego ważnego parametru. Wiele osób o tym nawet nie wie. Dopiero wtedy, gdy poziom cholesterolu jest podwyższony w znacznym stopniu, będzie szkodliwy dla organizmu. Ponieważ cholesterol w krwioobiegu jest w stanie gromadzić się w ścianach naczyń krwionośnych, choroby sercowo-naczyniowe są wówczas o wiele bardziej prawdopodobne.

 

Dla kogo?

Jeżeli do tej pory nie wykonywaliśmy badania, warto to zmienić. Regularne kontrolowanie poziomu lipidów daje szerszy obraz naszego stanu zdrowia i umożliwia szybszą reakcję w przypadku wykrycia pewnych nieprawidłowości na wczesnym ich etapie. Badanie to zalecane jest gdy:

  • zmagamy się z nadwagą i otyłością,
  • nie jesteśmy zbyt aktywni fizycznie,
  • palimy papierosy,
  • w rodzinie mieliśmy przypadku chorób układu krążenia,
  • chorujemy na : cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, przewlekłe choroby zapalne, przewlekłe choroby nerek,
  • jesteśmy obciążeni genetyczną skłonnością do podwyższonego poziomu cholesterolu

 

Korzyści z posiadania LipidoCare

Cholesterol nie ma najlepszej opinii, ponieważ kojarzony jest z otyłością oraz innymi chorobami metabolicznymi i układu krążenia. Warto jednak zdać sobie sprawę, że dla naszego organizmu jest niezwykle ważny. Występuje w osoczu i tkankach, jest elementem budulcowym błon lipidowych. Dzięki obecności cholesterolu neurony mogą przekazywać impulsy nerwowe, syntezowane są hormony steroidowe, kwasy żółciowe oraz witamina D3. Ponadto cholesterol bierze udział w metabolizowaniu tłuszczów. Niestety jego nadmiar bywa dla naszego zdrowia szkodliwy.

W celu zminimalizowania ryzyka udaru lub zawału serca powinniśmy regularnie badać poziom cholesterolu. Nie tylko osoby, których krewni doświadczyli wyżej wspomnianych dolegliwości powinny regularnie mierzyć jego poziom. Również wszyscy, którzy cierpią na choroby układu krwionośnego, borykają się z nadwagą, wysokim ciśnieniem krwi, zaburzeniami metabolicznymi, ale i cukrzycą, muszą być szczególnie ostrożne - ryzyko poważnych następstw chorobowych wzrasta w przypadku zbyt wysokiego poziomu cholesterolu.

Osoby, które zostały już zaklasyfikowane jako pacjenci z grupy ryzyka, oprócz samokontroli powinny nadal wykonywać regularne kontrole u lekarza, jednakże LipidoCare pozwoli na częstszą kontrolę w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo, procedura badania lipidometrem jest banalnie prosta, a do wykonania badania wystarczy kropla krwi z opuszka palca.

 

 Jak używać?

 

Opakowanie zawiera:

  • Lipidometr LipidoCare
  • Chip kontrolny
  • 4 baterie (AAA)
  • Instrukcję obsługi

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl