🔥Z WYSYŁKĄ NAWET DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Test na Menopauze - Domowy test płytkowy do wykrywania hormonu FSH

menopauza-test1.webp
 • Promocja

Opis

Test na menopauzę – kompleksowy sposób na zadbanie o swoje zdrowie

Menopauza to naturalny stan, związany z trwałym ustaniem cykli miesiączkowych u kobiet. Najczęściej występuje między czterdziestym piątym a pięćdziesiątym piątym rokiem życia. Choć można wyróżnić i przedwczesną menopauzę u niektórych osób – między trzydziestym piątym a czterdziestym rokiem życia.

Pierwsze objawy, zapowiadające menopauzę pojawiają się nawet dziesięć lat przed całkowitym ustaniem miesiączkowania (zazwyczaj jest to około sześciu lat). Dlatego wyróżnia się kilka etapów tego stanu:

 • Premenopauza - najwcześniejszy, gdy ryzyko zajścia w ciążę jest niższe, jednak wciąż istnieje. Następują zmiany hormonalne oraz redukcja liczby pęcherzyków jajnikowych. Wiąże się to z uderzeniami gorąca, bezsennością, uczuciem zmęczenia czy wahaniem nastrojów, plamieniem, kłopotami z pamięcią i kołataniem serca.
 • Postmenopauza - okres po wygaśnięciu czynności jajników. Poziom hormonów stopniowo stabilizuje się, a objawy klimakterium zmniejszają się. Następuje jednak spadek poziomu estrogenów i metabolizmu co może skutkować przybraniem na wadze, wypadaniem włosów, zwiększonym ryzykiem na infekcje intymne i pogorszeniem się stanu skóry.

Przedwczesna menopauza wymaga pilnej konsultacji medycznej, ponieważ może być objawem choroby systemu immunologicznego czy neurologicznego.

Domowy test na menopauzę komfortowe badanie dostępne od ręki

Z racji tego, że klimakterium to okres zachodzący przez kilka lat, problematyczne może być określenie, kiedy praca jajników wygasła lub zaczęła wygasać. Test menopauzalny pomoże w określeniu z jakiego powodu występują plamienia i czy hormon FSH (zwiastujący ten stan) uległ zmianie.

Domowy test na menopauzę warto wykonać, szczególnie wtedy gdy zaobserwowano następujące objawy:

 • nieregularne miesiączki,
 • napady gorąca,
 • złe samopoczucie
 • wkroczenie w wiek menopauzalny (45-55 rok życia)

Test na menopauzę gdzie kupić? Jest dostępny całkowicie bez recepty!

Zastanawiasz się test na menopauzę gdzie kupić? W wielu miejscach otrzymasz go zupełnie bez żadnych problemów czy skierowań od lekarzy. Test na menopauzę apteka posiada zarówno ta stacjonarna, jak i internetowa. Ponadto, można go zakupić także na naszej stronie w atrakcyjnej cenie. Wykonanie go jest bardzo proste, nie wymagane jest przed jego wykonaniem wstrzymanie się od przyjmowania posiłków.

Test na menopauzę z moczu to zestaw, w którego opakowaniu znajdziesz:

 • dwie płytki testowe,
 • pipetę

Dostępny u nas test na menopauzę pozwala prowadzić dwa niezależne badania. Drugie badanie należy powtórzyć dokładnie po tygodniu od wykonania pierwszego. Wtedy uzyskamy w pełni wiarygodny wynik.

Domowy test na menopauzę jak go wykonać?

Test FSH czyli na menopauzę wskazuje poziom tego hormonu w organizmie. Jego ilość w ciele wzrasta w okresie około menopauzalnym. Dzieje się tak na skutek reakcji systemu odpornościowego wraz ze zmniejszaniem się ilości estrogenu i progesteronu wytwarzana jest większa ilość folikulotropiny (FSH).

Domowy test na menopauzę wykonywany jest z próbką pierwszego, porannego moczu. Powinna być zebrana do czystego, suchego pojemniczka (test FSH nie ma go w zestawie). Następnie za pomocą pipety należy zaaplikować na okienko testowe trzy krople uryny.

Wiarygodny test FSH z moczu jest gotowy do odczytu już po pięciu minutach. Nie należy jednak sugerować się jego wynikiem po dziesięciu i więcej minutach. Będzie on niewiarygodny.

Test na menopauzę przeciwwskazania

Nie stwierdzono żadnych przesłanek, które mogłyby zaburzyć wynik testu. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać dołączonej instrukcji. Test na menopauzę cena nie jest wysoka śmiało można go cyklicznie powtarzać, jeśli stwierdzono taką potrzebę, a wynik dotychczas wychodził negatywny.

W przypadku wystąpienia bardzo nasilonych objawów menopauzy warto rozważyć po konsultacji z lekarzem zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Polega ona na uzupełnieniu hormonów (głównie estrogenu), aby utrzymać je na stałym poziomie. Istnieją jednak liczne przesłanki, które wpływają na niestosowanie takiego rozwiązania. Należą do nich:

 • choroby nowotworowe,
 • zakrzepica żył,
 • niewydolność wątroby,
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych,
 • chorobę niedokrwienną serca

 

Jak wykonać badanie?

 

Interpretacja wyników

Wynik ujemny
Pojawiają się dwa paski – w strefie testowej T oraz kontrolnej C. Intensywność barwy strefy testowej może być różna.

Wynik dodatni
W strefie kontrolnej C pojawia się jeden barwny pasek, natomiast strefa testowa T pozostaje niezmienna. Wynik oznacza wykrycie obecności w badanej próbce.

Wynik nieważny
Brak reakcji lub wystąpienie wyłącznie paska testowego T świadczy o nieważności wyniku badania. Wówczas należy powtórzyć badanie z wykorzystaniem nowego zestawu diagnostycznego.

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Test na Menopauze - Domowy test płytkowy do wykrywania hormonu FSH

15,11 zł

Cena regularna: 18,49 zł

15.11
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 15,11 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość + - szt.
Zyskujesz 1 pkt ?

15,11 zł

Cena regularna: 18,49 zł

15.11
ilość + - szt.

towar niedostępny

Wysyłka icon-help Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności shipping
Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl