Samsiezbadaj - wczytywanie...

Test na boreliozę Sprawdź Kleszcza - test do wykrywania boreliozy u kleszcza Acerbi

Skuteczny i prosty test diagnostyczny Acerbi

Domowy test do wykrywania krętków Borrelia u kleszcza. W 10 minut dowiesz się czy kleszcze jest nosicielem boreliozy. Szybki rezultat - już po 10 minutach wynik testu, wiarygodny i łatwy w użyciu.

Cena 34,18 zł
Dostępność brak towaru
ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt ?

Produkty powiązane

Opis

Skuteczny i prosty test diagnostyczny Acerbi

Umożliwia sprawdzenie, czy znaleziony na naszym ciele kleszcz był nosicielem boreliozy. Rekomendowany jest do zastosowania u każdej osoby, która została ukąszona przez tego pajęczaka.

Borelioza to choroba, która nawet po latach może spowodować wiele poważnych powikłań. Co gorsza, może się ona rozwijać zarówno u ludzi, jak i u psów. Oczywiście właściciele czworonogów są z pewnością przyzwyczajeni do tego, że ich pupilom zdarza się złapać kleszcza. Jednakże w takim momencie zawsze warto sprawdzić, czy kleszcz nie był zakażony boreliozą. Teraz można to zrobić samodzielnie, gdyż pomoże w tym test diagnostyczny Sprawdź Kleszcza.

 

Mam kleszcza. Co dalej?

Gdy złapiemy kleszcza warto sprawdzić, czy kleszcz jest nosicielem krętków boreliozy. Wykonanie testu #sprawdźkleszcza zajmuje 10 minut i dostarcza cennej wiedzy. Test posiada bardzo wysoką czułość i swoistość, dzięki czemu wykonując test #sprawdźkleszcza mamy pewność, czy nasz kleszcz był zarażony.

 

Zalety testu:

 • Szybki rezultat
  Już po 10 minutach wynik testu
 • Wiarygodny
  Czułość - 92,86%
  Specyficzność – 95,83% 
 • Łatwy w użyciu
  Test płytkowy przeznaczony do szybkiego i bezpośredniego wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza. 
 • Bezpieczny
  Szybki test wykrywa bakterie
  B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmani. 

Jak wykonać test?

SPRAWDZ-KLESZCZA

W celu przeprowadzenia badania należy wyjąć test z foliowego opakowania. Następnie przygotować niezbędne elementy znajdujące się w zestawie do wykonania testu: pipeta, butelka z odczynnikiem, patyczek drewniany, probówka. 

 

Badane kleszcza rozpocznij bezpośrednio po jego usunięciu. 

Ostrożnie usuń kleszcza w całości. Kleszcza najlepiej usunąć pęsetą (lub odpowiednimi szczypcami lub haczykami) łapiąc go tuż przy nasadzie i pociągnąć w kierunku przeciwnym niż ten, w którym jest wbity kleszcz. Miejsce po usunięciu należy zdezynfekować.

 1. Umieścić kleszcza w probówce i dodać 3 krople odczynnika.
 2. Rozgnieść kleszcza drewnianym patyczkiem, aż płyn się odbarwi.
 3. Z probówki pipetą pobrać uzyskany płyn.
 4. Nanieść 3 krople pobranego z probówki płynu na test płytkowy.
 5. Po 10 minutach uzyskujemy wynik testu.

Zestaw zawiera:

 • Test płytkowy PCR,
 • Pipeta,
 • Butelka z odczynnikiem,
 • Drewnianą szpatułkę,
 • Probówkę,
 • Instrukcję. 

Wynik testu

Gdy w polu kasety testowej pojawiają się dwie czerwone linie, wynik testu jest pozytywny. Czerwona linia w regionie T (test) wskazuje pozytywny wynik – kleszcz jest nosicielem boreliozy (wykryto antygen Borrelia). Im mniej antygenów Borrelia jest obecnych, tym słabsza jest linia T. Słaba linia jest również uważana za pozytywny wynik testu. 

Druga czerwona linia w regionie C (check) wskazuje linię kontrolną, która potwierdza prawidłowość wykonanego testu. Linia C nie jest linią odniesienia i może mieć inną intensywność niż linia T.

Interpretacja wyniku testu

Pozytywny wynik testu oznacza, że kleszcz jest nosicielem jednego z 4 genotypów krętków Borrellia. Jeżeli doszło do ugryzienia, pilnie skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ istnieje wysokie ryzyko zakażenia.

Negatywny wynik testu oznacza, że kleszcz nie jest nosicielem bakterii boreliozy. Mimo ujemnego wyniku, należy pamiętać, że kleszcze przenoszą wiele chorób. W przypadku wystąpienia objawów poinformuj lekarza, że doszło do ugryzienia.

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl