Samsiezbadaj - wczytywanie...

Test na boreliozę Sprawdź Kleszcza - test do wykrywania boreliozy u kleszcza Acerbi

Skuteczny i prosty test diagnostyczny Acerbi

Domowy test do wykrywania krętków Borrelia u kleszcza. W 10 minut dowiesz się czy kleszcze jest nosicielem boreliozy. Szybki rezultat - już po 10 minutach wynik testu, wiarygodny i łatwy w użyciu.

Cena 34,18 zł
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
ilość
. +
szt.
Zyskujesz 3 pkt ?
dodaj do przechowalni

Opis

Test na boreliozę – szybko i bezpiecznie przekonaj się, czy wystąpiło ryzyko zarażenia

Spacer po lesie, przechadzka po parku, a nawet samo przejście w pobliżu drzew i krzewów wiąże się z tym, że możemy natknąć się na kleszcze. Nie bez powodu wzbudzają nasze obawy – wyłącznie od nich możemy zarazić się boreliozą. Jest to choroba wywołana przez bakterie Borrelia burgdorferi, występujące w jelicie środkowym tych pajęczaków. Zarazki dostają się z kleszcza do żywiciela poprzez gruczoły ślinowe – dlatego im szybsze pozbycie się pasożyta z ciała, tym mniejsza szansa na zarażenie się. Niestety, ich wkłucie jest najczęściej bezbolesne dla człowieka: dlatego tak często znajdujemy je przypadkiem na skórze.

Czy domowy test na boreliozę jest skuteczny?

Test na boreliozę pomoże Ci uzyskać odpowiedź, czy nastąpiło zarażenie tą niebezpieczną chorobą. Wtedy – po kontakcie z lekarzem w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku – wdrożenie terapii antybiotykowej pozwoli na szybki powrót do zdrowia. Pamiętaj – charakterystyczny „rumień wędrujący” nie występuje u każdego pacjenta. Dlatego zawczasu wykonaj test na boreliozę, jeśli obawiasz się możliwości zarażenia.

Domowy test na boreliozę opinie i sposób działania

Test po ugryzieniu kleszcza należy wykonać natychmiast po usunięciu pajęczaka z ciała. W takim przypadku to nie my jesteśmy sprawdzani, lecz pasożyt. W prosty sposób możemy sprawdzić, czy był on nosicielem bakterii Borrelia burgdoferi. Test diagnostyczny Sprawdź Kleszcza polega na umieszczeniu pajęczaka w probówce, dodanie kilku kropli odczynnika, a następnie rozgniecenie go i pobranie uzyskanego płynu pipetą na próbkę. W ciągu dziesięciu minut otrzymamy odpowiedź, czy pasożyt był zarażony. Badanie kleszcza pozwala na określenie występowania genotypów krętków Borrelia. W przypadku wystąpienia pozytywnego wyniku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Domowy test na boreliozę stanowi wygodny i bezpieczny sposób, jeśli my sami lub nasi bliscy byli narażeni na kontakt z pasożytem. Ponadto, boreliozą zarazić się mogą także… psy. Należy jednak pamiętać, że nie istnieje inny sposób na zarażenie się tą chorobą niż poprzez kontakt z zarażonym kleszczem.

Test na kleszcza – dzięki niemu możesz także sprawdzić, czy Twój pies został zarażony

Domowy test na boreliozę jest wiarygodny oraz czuły w blisko 93%. Dzięki temu sprawdzi się niemalże w każdym przypadku. Ponadto, test na kleszcza stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie – i przy tym nie musimy pobierać próbki z krwi czy śliny osoby, która miała kontakt z tym niebezpiecznym pasożytem.

Test na boreliozę w aptece gwarantuje przy tym pełen komfort i możliwość wykonania go w dowolnym miejscu i czasie. Pamiętaj, że borelioza jest najczęściej występującą chorobą odkleszczową – jednak nie jest jedyną. Dlatego jeśli zaistniał kontakt z pasożytem, a Ty obawiasz się o swoje zdrowie, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem. Ponadto, w przypadku wystąpienia gorączki, zawrotów głowy, drętwienia twarzy, wymiotów i biegunki taka konsultacja jest wręcz niezbędna.

Test na boreliozę cena zestawu i interpretacja wyniku

Borelioza jest chorobą, która może rozwijać się latami – takie objawy jak gorączka, mdłości, bóle głowy, porażenie nerwu twarzowego są bardzo ogólne i mogą dotyczyć wielu schorzeń. Zatem gdy nie występuje rumień wędrujący, prawidłowa diagnoza może być nadzwyczaj problematyczna.

Jeśli zastanawiasz się, czy wynik, który uzyskasz przy samodzielnym badaniu będzie wiarygodnym, to odpowiedź jest dosyć jednoznaczna. Domowy test na boreliozę opinie zbiera nadzwyczaj przychylne. Jednak – co najważniejsze – dobrze spełnia swoją funkcję, ciesząc się wysoką skutecznością.

Sprawdź test na boreliozę w aptece!

Do najważniejszych zalet testów, które możesz wykonać w domowym zaciszu należą:

 • Komfort i wygoda
 • Błyskawiczny wynik
 • Wysoka skuteczność i wykrywalność

Zastanawiasz się nad zakupem? Pamiętaj, że kupując test na boreliozę cena jest niska i rekompensuje ją świadomość zdrowia swojego oraz bliskich.

Mam kleszcza. Co dalej?

Gdy złapiemy kleszcza warto sprawdzić, czy kleszcz jest nosicielem krętków boreliozy. Wykonanie testu #sprawdźkleszcza zajmuje 10 minut i dostarcza cennej wiedzy. Test posiada bardzo wysoką czułość i swoistość, dzięki czemu wykonując test #sprawdźkleszcza mamy pewność, czy nasz kleszcz był zarażony.

 

Zalety testu:

 • Szybki rezultat
  Już po 10 minutach wynik testu
 • Wiarygodny
  Czułość - 92,86%
  Specyficzność – 95,83% 
 • Łatwy w użyciu
  Test płytkowy przeznaczony do szybkiego i bezpośredniego wykrywania bakterii boreliozy u kleszcza. 
 • Bezpieczny
  Szybki test wykrywa bakterie
  B. garinii, B. afzelii, B. burgdorferi sensu stricto i B. spielmani. 

Jak wykonać test?

SPRAWDZ-KLESZCZA

W celu przeprowadzenia badania należy wyjąć test z foliowego opakowania. Następnie przygotować niezbędne elementy znajdujące się w zestawie do wykonania testu: pipeta, butelka z odczynnikiem, patyczek drewniany, probówka. 

 

Badane kleszcza rozpocznij bezpośrednio po jego usunięciu. 

Ostrożnie usuń kleszcza w całości. Kleszcza najlepiej usunąć pęsetą (lub odpowiednimi szczypcami lub haczykami) łapiąc go tuż przy nasadzie i pociągnąć w kierunku przeciwnym niż ten, w którym jest wbity kleszcz. Miejsce po usunięciu należy zdezynfekować.

 1. Umieścić kleszcza w probówce i dodać 3 krople odczynnika.
 2. Rozgnieść kleszcza drewnianym patyczkiem, aż płyn się odbarwi.
 3. Z probówki pipetą pobrać uzyskany płyn.
 4. Nanieść 3 krople pobranego z probówki płynu na test płytkowy.
 5. Po 10 minutach uzyskujemy wynik testu.

Zestaw zawiera:

 • Test płytkowy PCR,
 • Pipeta,
 • Butelka z odczynnikiem,
 • Drewnianą szpatułkę,
 • Probówkę,
 • Instrukcję. 

Wynik testu

Gdy w polu kasety testowej pojawiają się dwie czerwone linie, wynik testu jest pozytywny. Czerwona linia w regionie T (test) wskazuje pozytywny wynik – kleszcz jest nosicielem boreliozy (wykryto antygen Borrelia). Im mniej antygenów Borrelia jest obecnych, tym słabsza jest linia T. Słaba linia jest również uważana za pozytywny wynik testu. 

Druga czerwona linia w regionie C (check) wskazuje linię kontrolną, która potwierdza prawidłowość wykonanego testu. Linia C nie jest linią odniesienia i może mieć inną intensywność niż linia T.

Interpretacja wyniku testu

Pozytywny wynik testu oznacza, że kleszcz jest nosicielem jednego z 4 genotypów krętków Borrellia. Jeżeli doszło do ugryzienia, pilnie skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, ponieważ istnieje wysokie ryzyko zakażenia.

Negatywny wynik testu oznacza, że kleszcz nie jest nosicielem bakterii boreliozy. Mimo ujemnego wyniku, należy pamiętać, że kleszcze przenoszą wiele chorób. W przypadku wystąpienia objawów poinformuj lekarza, że doszło do ugryzienia.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

darmowa dostawa
Darmowa wysyłka
już od 300 zł
30 dni na zwrot
30 dni na zwrot
zakupionego sprzętu
bezplatna konsultacja
Bezpłatna konsultacja
Zadzwoń: 797 124 380
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl