samsiezbadaj.pl

Domowy test na gluten GlutenTox Home

GlutenTox Home to szybki, a zarazem przyjazny dla użytkownika test służący do wykrywania glutenu w żywności, napojach, a także produktach do higieny jamy ustnej. Gluten jest szkodliwy dla osób chorujących na celiakię - przez co tak ważne jest odpowiednie testowanie spożywanych produktów.

Cena 99,00 zł
ilość
. +
zestaw
Zyskujesz 9 pkt ?
dodaj do przechowalni

Opis

GlutenTox Home to szybki, a zarazem przyjazny dla użytkownika test służący do wykrywania glutenu  w żywności, napojach, a także produktach do higieny jamy ustnej.

Gluten jest szkodliwy dla osób chorujących na celiakię - chorobę, która charakteryzuje się stopniowym uszkadzaniem jelita cienkiego  poprzez zanik kosmków jelitowych, co zakłóca proces absorbcji składników odżywczych, takich jak białka, tłuszcze, węglowodany, sole mineralne i witaminy. Choroba ta jest wynikiem niewłaściwej odpowiedzi układu immunologicznego na gluten (mieszaninę białek zbóż) obecny w pszenicy, jęczmieniu, życie, czy owsie. W wyniku tego dochodzi do wystąpienia biegunki, niedoboru witamin i minerałów, anemii i odwapnienia kości (osteoporozy). Celiakia dotyczy osób w każdym wieku. Obecnie jedynym sposobem leczenia celiakii jest przestrzeganie restrykcyjnej diety bezglutenowej przez całe życie, co jest problematyczne głównie ze względu na istnienie wielu ukrytych źródeł glutenu (dodatki do żywności i konserwanty).

Zgodnie z postanowieniem Komisji Kodeksu Żywnościowego i normą EC41/2009, dotyczącymi składu i etykietowania produktów spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu, produkty mogą być traktowane jako „wolne od glutenu”, jeżeli  jego zawartość nie przekracza 20 ppm.

Zestaw GlutenTox Home

  • GlutenTox Home kasetka testowa (x2)
  • Jednorazowa pipeta (x4) 
  • Jednorazowa łyżeczka (x2)
  • Butelka z roztworem ekstrakcyjnym z żółtą nakrętką (x2)
  • Butelka z roztworem do rozcieńczania z niebieską nakrętką (x2)
  • Instrukcja wykonania testu

GlutenTox

Produkty powiązane

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

darmowa dostawa
Darmowa wysyłka
już od 300 zł
30 dni na zwrot
30 dni na zwrot
zakupionego sprzętu
bezplatna konsultacja
Bezpłatna konsultacja
Zadzwoń: 797 124 380
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl