🔥Z WYSYŁKĄ NAWET DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Badanie nasienia - test na płodność dla mężczyzn MAGNI-MAN (2 testy)

Opis

Test MAGNI-MAN przeznaczony jest do oznaczenia stężenia plemników. Jest to test diagnostyczny stosowany w obserwacji leczenia niepłodności u mężczyzn. Za pomocą testu można określić zawartość plemników w nasieniu w odniesieniu do wartości granicznych. Wynik testu wskazujący stężenie plemników niższe niż 15 mln/ml, może świadczyć o oligozoospermii oraz stanowić jeden z czynników męskiej niepłodności.

Wskazania do wykonania testu:

  • Kontrola płodności u mężczyzn
  • Przebadanie nasienia

Zawartość opakowania:

  • 2 x saszetka z testem kasetkowym, pipetą nakraplającą
  • 2 x pojemnik na próbkę
  • 1 pojemnik z zakraplaczem z roztworem barwiącym
  • 1 pojemnik z zakraplaczem z roztworem płuczącym
  • 1 statyw na próbki
  • 1 kartka z procedurą badania
  • Instrukcja obsługi

W jakim czasie należy pobrać nasienie?

Najlepszy czas to 2-7 dni od ostatniej ejakulacji. Pobranie nasienia przed upływem 2 dni a po 7 dniach od ostatniej ejakulacji może wpłynąć negatywnie na dokładność wykonanego testu.

W jaki sposób pobrać próbkę nasienia?

Próbkę nasienia należy pobrać przez stymulację ręczną bezpośrednio do załączonego do zestawu pojemnika. Następnie konieczna jest 15 minutowa inkubacja próbki nasienia w pojemniku w celu upłynnienia próbki.

Dlaczego konieczna jest inkubacja próbki nasienia?

Inkubacja próbki nasienia ze sproszkowanym odczynnikiem w pojemniku ma na celu upłynnienie próbki, tak by było możliwe przeprowadzenie testu. Należy zwrócić uwagę by czas inkubacji nie przekroczył 15 minut. W warunkach laboratoryjnych nasienie poddawane jest 30-60 minutowej inkubacji w temperaturze 3°C. Nie należy stosować próbki pobranej wcześniej niż 12 godzin przed rozpoczęciem testu.

Na co zwrócić uwagę?

Należy przestrzegać wytycznych zawartych w instrukcji obsługi. W przypadku, gdy kaseta testowa ulegnie zmoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki krwi lub odczynnika, wynik może być nieprawidłowy. Wynik zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Należy zwrócić uwagę na odpowiedni czas reakcji nasienia z roztworami. Jeżeli nie obserwuje się prawidłowego nasiąkania błony w okienku A, może to wskazywać na zbyt wysoką gęstość próbki. Zaleca się powtórzenie testu z zachowaniem procedury testowej, a w szczególności wykorzystanie do pobrania próbki nasienia pojemnika załączonego do zestawu.

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Badanie nasienia - test na płodność dla mężczyzn MAGNI-MAN (2 testy)

44,49 zł 44.49
ilość + - szt.
Zyskujesz 4 pkt ?
44,49 zł 44.49
ilość + - szt.

towar niedostępny

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl