Samsiezbadaj - wczytywanie...

Test na prostatę PSA Domowe Laboratorium

Test do wykrywania specyficznego antygenu prostaty.

Cena 17,99 zł
Dostępność średnia ilość
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt ?
dodaj do przechowalni

Produkty powiązane

Opis

Test na PSA to profesjonalne narzędzie diagnostyczne służące do wykrywania specyficznego antygenu prostaty, który towarzyszy zmianom chorobowym w obrębie gruczoły krokowego.

Test pozwala na wykrycie specyficznych antyciał prostaty, których stężenie powinno być niezwykle niskie. Wzrost PSA jest oznaką zmian w obrębie gruczołu krokowego. Każda zmiana przerostu prostaty powinna być monitorowana przez lekarza.

Test przeprowadza się z próbki krwi pobranej z palca. W celu wykonania testu należy dokładnie zapoznać się z dołączoną instrukcją. Wynik testu otrzymujemy po 10 minutach. Wiarygodność utrzymuje się jeszcze przez kolejne 5 minut. Testu nie należy interpretować po upływie 15 minut.

Zawartość opakowania:

  • Lancet do nakłucia palca
  • Plastikowa pipetka do pobrania próbki krwi
  • Pojemnik z zakraplaczem zawierający niezbędny do analizy odczynnik
  • Płytka testowa

Jak wykonać badanie?

Zanim rozpoczniesz badanie, wyjmij test z foliowego opakowania. Należy wyrzucić obecny w zestawie środek pochłaniający wilgoć. Dokładnie umyj ręce i wysusz. Przygotuj nasączony alkoholem wacik i starannie zdezynfekuj całą powierzchnię opuszka palca środkowego lub serdecznego.

Przygotuj nakłuwacz. Wciśnij pomarańczowy element, aż do usłyszenia charakterystycznego dźwięku, który sygnalizuje gotowość do pracy.

Następnie należy usunąć pomarańczowy element, wykręcając go w prawo lub lewo.

Należy przyłożyć nakłuwacz do opuszka palca i nacisnąć przycisk zwalniający sprężynę. Ostrze jest bezpieczne, a po wykonaniu badania schowa się do obudowy.

Należy wykonać lekki masaż opuszka palca w celu uformowania kropli krwi.

Zbliż pionowo ustawioną pipetkę do kropli krwi, jednocześnie nie wykonując żadnych naciśnięć pobierz próbkę krwi. Krew z pomocą sił kapilarnych zacznie wpływać do specjalnego zbiornika. Jeżeli ilość krwi jest zbyt mała i nie sięga poziomu czarnej kreski, należy powtórzyć masaż opuszka palca i uzupełnić braki.

Próbkę krwi z pipety należy wprowadzić do okna testowego.

Po całkowitym wchłonięciu kropli krwi, należy odkręcić niebieską nakrętkę pojemnika z diluentem i zaaplikować w to samo miejsce 4-5 pełnych kropli płynu. Wynik należy odczytać po 10 minutach.

Wyniki odczytane po czasie dłuższym niż 15 minut nie są wiarygodne i nie należy brać ich pod uwagę.

Interpretacja wyników

Wynik dodatni: Okno kasetki testowej zostaje wypełnione dwoma barwnymi liniami – prążkami testowymi T i kontrolnym C. Wynik oznacza, że poziom antygenu PSA jest podwyższony i należy skonsultować się z lekarzem w celu podjęcia dalszych kroków postępowania.

Wynik ujemny: Pojawienie się jednej linii – prążka kontrolnego C oznacza ujemny wynik testu, który sygnalizuje poziom antygenu PSA zgodny z normą.

Wynik nieważny: Brak pojawienia się jakiejkolwiek linii lub uwidocznienie samego prążka testowego T oznacza nieważny wynik przeprowadzonego badania. Należy powtórzyć badanie, używając nowej próbki krwi i nowego zestawu.

Nie należy zwracać uwagi na intensywność pojawiających się prążków. Natężenie barwy nie ma wpływu na ostateczny wynik badania.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl