🔥Z WYSYŁKĄ NAWET DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund
Test na tarczycę TSH - określ poziom hormonu TSH

Testy biochemiczne z krwi

Test na tarczycę TSH - określ poziom hormonu TSH
Cena:

15,09 zł

Cena regularna: 16,20 zł

Najniższa cena: 15,11 zł
  • Promocja

W tej kategorii produktów znajdziesz testy na tarczycę. Są to narzędzia do samokontroli, przeznaczone do użytku domowego. Odznaczają się wysoką jakością, a wyniki otrzymane przy ich użyciu są wiarygodne. Zapoznaj się z naszą ofertą i sięgnij po testy do diagnozowania chorób tarczycy.

Co to jest tarczyca?

Tarczyca, to jeden z największych gruczołów wydzielania wewnętrznego u człowieka. Jest ona zlokalizowana na przedniej części szyi, toteż w przypadku powiększenia gruczołu możliwe jest odczuwanie ucisku przełyku i gardła. Wzdłuż boków tarczycy umiejscowione są naczynia krwionośne, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie głowy i mózgu. Tarczyca zaliczana jest do najważniejszych organów w układzie hormonalnym człowieka. Odgrywa ona kluczową rolę w procesach zachowania bilansu energetycznego, tlenowego metabolizmu, a także produkcji ciepła i wielu innych. Nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy może przyczynić się do zmiany metabolizmu, wpływać na apetyt, wywoływać problemy trawienne, wpływać na stan włosów, skóry itp.. W bogatym asortymencie samsiezbadaj.pl znajdziesz testy na tarczycę. To narzędzia służące zarówno wykrywaniu jej chorób, jak i monitorowania efektów leczenia. Sprawdź naszą ofertę i wybierz testy dostosowane do Twoich potrzeb.

Jakie są hormony tarczycy?

Hormony produkowane przez tarczycę wykazują ogromny wpływ na ludzkie ciało. Odpowiadają bowiem za aktywację metabolizmu lipidów. Ponadto, regulują metabolizm, wytwarzają ciepło i dbają o dobry stan kości. Pod wpływem tyreotropiny czyli TSH (hormonu stymulującego tarczycę) wytwarzane są T3 (trijodotyroninę) i T4 (tyroksynę). O problemach z tarczycą można mówić w sytuacji, kiedy zaczyna ona wytwarzać zbyt dużo lub zbyt mało hormonów. Dzięki regularnym badaniom hormonów tarczycy można zweryfikować czy hormon działa normalnie, czy też występują w nim jakieś nieprawidłowości. W naszej ofercie dostępne są testy na tarczycę przy użyciu których możesz regularnie badać ten niezwykle ważny gruczoł. Sięgnij po narzędzia diagnostyczne z naszego asortymentu i zadbaj o swoje zdrowie.

Najczęstsze przyczyny chorób tarczycy

Powodów nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy jest wiele. Do tych najczęściej występujących zaliczyć możemy: uwarunkowania genetyczne, choroby autoimmunologiczne, stres, niewłaściwa dieta, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych. Warto wiedzieć również o tym, że prawidłowe funkcjonowanie tarczycy jest zależne również od zawartości jodu codziennie spożywanej żywności. Część objawów, które mogą świadczyć o tym, że występują problemy z tarczycą to: apatia, ciągłe uczucie zmęczenia, nadmierne odczuwanie zimna. Następnie mogą pojawić się takie symptomy jak: problemy z pamięcią, depresja, problemy skórne i przyrost masy ciała. U kobiet odnotowuje się także nieregularność w cyklach menstruacyjnych. W związku z powyższym, jeżeli w Twojej rodzinie występowały lub występują problemy z tarczycą, cierpisz na choroby autoimmunologiczne lub zawrotne tempo Twojego życia przysparza Tobie wiele stresu, to znak, że powinieneś regularnie badać tarczycę. Pomogą Tobie w tym nasze testy na tarczycę przeznaczone do samokontroli. Dzięki nim w szybki i łatwy sposób dokonasz oznaczenia konkretnych wskaźników i dowiesz się jak funkcjonuje ten niezwykle ważny gruczoł.

Jakie są objawy zwiększonej i zmniejszonej czynności gruczołu tarczycy?

Jeżeli mowa o nadczynności tarczycy, to do najczęstszych jej objawów można zaliczyć utratę masy ciała przy utrzymującym się lub nawet zwiększonym apetycie. Dodatkowo, wskazać można takie symptomy jak przyspieszone bicie serca, czy podwyższone ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na nadczynność tarczycy borykają się również z problemem ciepłej, miękkiej i wilgotnej skóry z tendencją do pocenia się. Ponadto, są one rozdrażnione, cierpią na bezsenność, towarzyszy im niepokój, napięcie emocjonalne i płaczliwość. Nadczynność tarczycy może wywoływać również wytrzeszcz oczu i powodować częste wypróżnianie się lub biegunkę. W przypadku niedoczynności tarczycy objawy te są inne. W tym przypadku dochodzi do przyrostu masy ciała, nawet przy zmniejszonym apetycie. Osoby z niedoczynnością borykają się z wolnym tętnem i niskim ciśnieniem krwi. Ich skóra jest blada, chłodna i obrzękowa. Towarzyszy im obniżenie nastroju, senność oraz problemy z pamięcią. Niedoczynność tarczycy wywołuje także zaparcia i sprawia, że chory ciągle odczuwa zimno. Jeżeli zauważyłeś u siebie którekolwiek z powyższych symptomów, to znak, że z Twoją tarczycą może dziać się coś złego. Niezwłocznie sięgnij po testy na tarczycę z naszej oferty i sprawdź czy gruczoł funkcjonuje prawidłowo.

Testy na tarczycę do samokontroli – dlaczego warto?

Oferowane przez nas testy do samokontroli tarczycy, to wysokiej jakości narzędzia diagnostyczne w atrakcyjnej cenie. Dzięki nim możesz na bieżąco kontrolować funkcjonowanie tego niezwykle ważnego gruczołu bez konieczności wychodzenia z domu. Testy pozwalają uzyskać wiarygodny wynik, który stanowi podstawę do dalszej diagnostyki. Sprawdź naszą ofertę i wybierz proponowane przez nas testy na tarczycę już dziś.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl