Samsiezbadaj - wczytywanie...

Test na narkotyki z moczu HELBO

Testy narkotykowe z moczu pozwalają stwierdzić obecność 7 niebezpiecznych narkotyków takich jak: amfetamina, ekstazy, heroina, morfina, kokaina, marihuana i haszysz.

Wynik testu narkotykowego można odczytać po 5 minutach.

Cena 16,99 zł
Dostępność brak towaru
ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt ?

Produkty powiązane

Opis

Testy narkotykowe HELTES

Testy narkotykowe z moczu pozwalają na wykrycie 7 narkotyków. Test składa się z 6 okienek testowych. Każde okienko odpowiada za wykrycie poszczególnych narkotyków:

 • OPI – morfina, heroina (niska czułość)
 • MOP – morfina, heroina (wysoka czułość)
 • COC – kokaina
 • AMP – amfetamina
 • MDMA – ekstazy
 • THC – marihuana, haszysz

Test narkotykowy – zasada działania

Test narkotykowy z moczu opiera się na metodzie immunochromatograficznej służącej do jakościowego wykrywania wielu narkotyków i ich metabolitów.

Test narkotykowy wskazuje wynik pozytywny dla danego narkotyku. Panelowy test oparty jest na zasadzie konkurencyjnego wiązania. W czasie wykonywania testu na obecność narkotyków próbka moczu migruje wzdłuż paska testowego dzięki działaniu sił kapilarnych.

Wynik testu narkotykowego widoczny jest w postaci barwnych linii na pasku testowym. Wynik należy odczytać po 5 minutach.

Jak wykonać test narkotykowy z moczu?

 1. Przed wykonaniem testu należy przygotować stoper.
 2. Należy pobrać próbkę moczu do specjalnego pojemnika dołączonego do opakowania.
 3. Panel testowy należy wyjąć ze szczelnie zamkniętej saszetki foliowej. Środek pochłaniający znajdujący się w środku należy wyrzucić wraz z saszetką.
 4. Z końca panelu testowego należy usunąć zatyczkę. Zanurzyć paski testowe pionowo we wcześniej pobranym moczu przez 10 sekund.
 5. Należy wyjąć test na narkotyki w moczu i położyć na płaskiej, czystej i suchej powierzchni.
 6. Odczytać wynik testu po 5 minutach.
 7. Nie należy interpretować testu po czasie dłuższym niż 8 minut.
 8. Test na obecność narkotyków łyży wyłącznie do jednorazowego badania. Po wykonaniu testu należy go wyrzucić.

Interpretacja wyników

Wynik negatywny: pojawienie się dwóch barwnych linii – jednej w obszarze kontrolnym C, a drugiej w obszarze testowym T – dla danego narkotyku. Negatywny wynik świadczy o braku obecności danego narkotyku w moczu lub gdy jego stężenie jest niższe od wyznaczonego poziomu wykrywalności.

Ważne! Wynik testu jest negatywny niezależnie od intensywności czerwonego koloru pojawiającego się w obszarze testowym.

Wynik pozytywny: pojawienie się jednej linii w obszarze kontrolnym. Pozytywny wynik testu świadczy o obecności narkotyku lub jego metabolitu w moczu.

Wynik nieważny: nie pojawia się żadna linia lub pojawia się linia tylko w obszarze testowym. Nieprawidłowy wynik może świadczyć o niewystarczającej objętości próbki lub nieprawidłowo wykonanej procedurze badania. Należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania.

 

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl