- Szybki: wynik w zaledwie 10 minut
- Ultraczuły
- Bardzo dokładny: 98% wiarygodność testu
- Prosty w użyciu
- Umożliwia uzyskanie wyniku na poziomie badania laboratoryjnego w warunkach domowych
Test na kiłę z krwi - Lab Home SYPH Check
Opis
Test na kiłę – niezbędny przy profilaktyce zdrowotnej
Kiła, nazywana także syfilisem, to choroba weneryczna, wywoływana przez bakterię Treponema pallidum (pol. krętek blady). Można się nią zarazić podczas stosunku seksualnego bez zabezpieczenia – lub gdy prawidłowe zawiodło – oraz przez uszkodzoną skórę, błony śluzowe i krew. Ponadto, kiłą może zarazić matka noworodka. W przypadku występowania zmian kiłowych w jamie ustnej, zarażenie jest możliwe poprzez ślinę.
Badanie na kiłę warto wykonać szczególnie wtedy, kiedy uprawiano seks bez zabezpieczenia i zmieniano partnerów seksualnych w ciągu kilku miesięcy. Kiłą NIE zarazisz się poprzez korzystanie z toalety, używanie tych samych sztućców czy ręczników, co osoba chora.
Badanie na kiłę – szczególne objawy, które świadczą, że należy je pilnie wykonać
Pierwsze symptomy kiły występują od trzech do dziewięciu tygodni od zarażenia. Charakterystycznym objawem jest pojawienie się twardego wrzodu („wrzód Huntera”) w miejsce wniknięcia bakterii. Najczęściej jest on umiejscowiony na:
- odbycie
- na wargach sromowych
- na pensie
- na języku
Może także dojść do powiększeniu węzłów chłonnych. Wrzód Huntera nie jest bolesny i najczęściej znika samoistnie po kilku tygodniach. Nie zmienia to faktu, że test na kiłę jest wysoce wskazany na potwierdzenie choroby bowiem nieleczona sama nie przejdzie.
Po dziewięciu tygodniach do nawet dwóch lat od zarażenia pojawia się charakterystyczna wysypka, zajmująca błony śluzowe i skórę (najczęściej na tułowiu i kończynach). Rany te goją się i powstają naprzemiennie, co może prowadzić do powstania trwałych blizn. Badanie na kiłę jest wtedy konieczne inaczej przechodzi ona w trzecią formę, najbardziej szkodliwą i destrukcyjną dla organizmu. Typowe objawy kiły trzeciorzędowa (faza późna), to:
- zapalenie opon mózgowych,
- brak reakcji źrenic na światło,
- szumy uszne, a nawet utrata słuchu,
- zaburzenia widzenia i ślepota,
- problemy z koncentracją,
- demencja,
- zaburzenia osobowości,
- tętniak
Domowy test na kiłę bezpieczny i komfortowy sposób na samobadanie
Test na kiłę w aptece jest dostępny ponadto, zakupisz go także na naszej stronie internetowej. Badanie wykonuje się z użyciem próbki krwi, pobranej z palca. Domowy test na kiłę opinie zbiera bardzo pozytywne jego wiarygodność jest określana na 98%, a wynik otrzymujemy w ciągu dziesięciu minut. Kiła test to kompleksowe badanie na obecność bakterii Treponema pallidum. Statystycznie cztery osoby na sto tysięcy mieszkańców w Polsce cierpi na tę dolegliwość. Niestety, te dane są uznawane za zaniżone, ponieważ wiele osób nie zgłasza się do lekarza. Test na kiłę cena nie jest wysoka.
Choroby weneryczne wciąż stanowią tabu w społeczeństwie, ludzie także wstydzą sięgnięcia się po pomoc specjalisty. Nie tylko narażamy się w ten sposób na rozwój bakterii i dramatyczne konsekwencje z tym związane, ile jeszcze ryzykujemy zarażenie innych osób. Test na kiłę domowy pozwala przekonać się o przyczynę naszych dolegliwości w bezpiecznym, komfortowym miejscu.
Jak wykonać test na kiłę?
Test na kiłę domowy to zestaw, w którego opakowaniu znajduje się:
- aluminiowa, szczelna torebka zawierająca: płytkę testową, plastikową pipetę oraz saszetkę z pochłaniaczem wilgoci,
- butelka z zakraplaczem zawierająca 1 ml diluentu,
- sterylny lancet (nakłuwacz) do pobierania krwi,
- ulotka z instrukcją obsługi
Badanie na kiłę cena nie jest wysoka – najczęściej zapłacimy za nie około pięćdziesięciu złotych. Uwaga, są przesłanki, które mogą sprawić, że test na kiłę zostanie zaburzony i tym samym stanie się niewiarygodny. Test na kiłę należy wykonać po upływie minimum dwóch tygodni od potencjalnego zarażenia (najczęściej jest to uprawianie seksu bez zabezpieczenia).
Domowy test na kiłę wykonuje się w następujący sposób:
- Przystępując do wykonania testu, wyjmij całą zawartość kartonowego opakowania.
- Dokładnie umyj ręce.
- Rozerwij aluminiową torebkę wzdłuż krawędzi, a następnie wyjmij płytkę testową oraz plastikową pipetę.
- Dociśnij mocno mały pomarańczowy element nakłuwacza i przekręć 3 razy w prawo lub w lewo, po czym go wyciągnij.
- Otwórz saszetkę ze środkiem dezynfekującym, wyjmij go i zdezynfekuj opuszek palca, najlepiej wskazującego, środkowego lub serdecznego.
- Aby zwiększyć ukrwienie, pomasuj wybrany opuszek palca.
- Mocno dociśnij lancet do zdezynfekowanego opuszka, tak aby znajdował się w bezpośrednim kontakcie ze skórą.
- Naciśnij przycisk wysuwający lancet. Końcówka nakłuwacza schowa się automatycznie, zapewniając bezpieczeństwo po jego użyciu.
- Delikatnie przyciśnij nakłuty opuszek palca, aby uzyskać krople krwi. Nie uciskając wybrzuszenia pipety, za które trzymasz, zbliż jej końcówkę do kropli krwi. Krew migruje przez kapilarę aż do linii wyznaczonej na pipecie. Jeżeli linia na pipecie nie została osiągnięta, pomasuj palce, aby uzyskać kolejną kroplę krwi. W miarę możliwości należy unikać wciągania do pipety pęcherzyków powietrza.
- Przenieś pobraną krew do dołka próbkowego płytki testowej poprzez ściśnięcie końcówki pipety. Poczekaj aż cała pobrana próbka krwi znajdzie się w dołku próbkowym.
- Odkręć niebieską nakrętkę butelki (biała nakrętka zostaje dokładnie przykręcona), a następnie dodaj 4-5 kropli diluentu do dołka próbkowego.
- Odczytaj wynik. Zakupiony test na kiłę apteka lub na naszej stronie jest gotowy po 10 minutach.
Jak odczytać wynik testu?
- Jedna linia w polu kontrolnym C oznacza wynik negatywny: we krwi nie stwierdza się obecności przeciwciał przeciwko Treponema pallidum.
- Dwie linie (jedna w polu testowym T, druga w polu kontrolnym C) oznacza wynik pozytywny: we krwi znajdują się przeciwciała przeciwko Treponema pallidum, co świadczy o zakażeniu kiłą. W tym wypadku zalecana jest konsultacja z lekarzem.
- Brak linii lub jedna linia w polu testowym T oznacza wynik nieważny.
Cechy produktu:
Dodatkowe informacje:
- Test powinien być wykonany po upływie minimum 2 tygodni od potencjalnego zakażenia.
- Nie interpretuj wyniku testu po 15 minutach od jego wykonania.
- Przed wykonaniem testu zapoznaj się z ulotką załączona do opakowania.
- Wynik testu jest wiarygodny, jedynie wtedy, gdy instrukcja jest ściśle przestrzegana.
- Przechowuj w temperaturze 4-30°C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
- Nie zamrażaj.
Zawartość opakowania:
- Aluminiowa, szczelna torebka zawierająca: 1 płytkę testową, 1 plastikową pipetę, 1 saszetkę z pochłaniaczem wilgoci
- Butelka z zakraplaczem zawierająca 1 ml diluentu
- Sterylny lancet (nakłuwacz) do pobierania krwi
- Ulotka z instrukcją obsługi
To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.
Opinie (0)
Test na kiłę z krwi - Lab Home SYPH Check
41,03 zł
Cena regularna:
46,99 zł
41,03 zł
Cena regularna:
46,99 zł
towar niedostępny
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie