samsiezbadaj.pl
Filtruj produkty
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Promocja

Testy na alergie

Biocard Celiac Home - Test na nietolerancję glutenu Biocard Celiac Home - Test na nietolerancję glutenu
Testy biochemiczne z krwi
Cena: 29,15 zł 42,49 zł
Zobacz
szt.
  • Promocja

W tej kategorii oferowanych przez nas produktów znajdziesz testy na alergie. To narzędzia, dzięki którym zbadasz reakcje Twojego organizmu na kontakt z rozmaitymi alergenami. Oferowane przez nas testy są łatwe w obsłudze i mogą być używane zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Skorzystaj z możliwości jaką Tobie oferujemy i zbadaj swój organizm.

Czym jest alergia?

Alergia jest schorzeniem, z którym boryka się coraz więcej osób. Charakteryzuje się nadmierną reakcją układu odpornościowego na kontakt organizmu z alergenem. Częstymi objawami alergii są: pieczenie oczu, katar, swędzenie skóry, ale nie tylko. Nierzadko spotka się także z alergiami pokarmowymi, które powodują dolegliwości układu pokarmowego. Można wyróżnić kilka rodzajów chorób alergicznych. Należą do nich między innymi: choroby alergiczne dróg oddechowych (w tym astma), alergiczny nieżyt nosa i alergiczne choroby skóry i oczu. Ponadto, często można spotkać się z alergią na białko mleka krowiego czy na toksyny owadów. Alergie dotyczą zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. W ofercie samsiezbadaj.pl dostępne są testy na alergie. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz modele odpowiadające Twoim potrzebom.

Jakie są przyczyny alergii?

Alergenem może być praktycznie każda substancja znajdująca się w otoczeniu człowieka. Reakcje alergiczne mogą wywoływać substancje wdychane, dotykane, połykane oraz wstrzykiwane. Z reguły w trakcie pierwszego kontaktu z nową substancją organizm nie wykazuje symptomów uczulenia. Dopiero przy kolejnych zetknięciach z danym alergenem mogą wystąpić patologiczne reakcje.

Często spotykanymi alergenami wziewnymi są: pyłki roślin, sierść zwierząt, roztocza obecne w kurzu domowym, zarodniki pleśni, pierze i wełna.

Jeśli mowa o alergenach pokarmowych, to są to często takie produkty spożywcze jak: mleko krowie, białko jaja kurzego, ryby, cielęcina, wołowina, skorupiaki, orzechy i migdały, pomidory, czekolada oraz owoce cytrusowe. Reakcje alergiczne mogą być wywoływane przez toksyny owadów, takich jak pszczoły, osy i szerszenie.

W przypadku alergenów pochodzących ze środowiska są nimi rozmaite metale takie jak np. kobalt, chrom, cynk czy nikiel. Uczulać mogą także rozmaite tworzywa sztuczne, substancje dodatkowe w pokarmach i wiele innych związków chemicznych. Do tej grupy zaliczane są również kosmetyki i leki.

W bogatym asortymencie samsiezbadaj.pl dostępne są testy na alergie. Dzięki oferowanym przez nas narzędziom diagnostycznym dowiesz się jak Twój organizm reaguje na konkretne alergeny i podejmiesz stosowne kroki w kierunku leczenia. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z naszych skutecznych testów do samokontroli.

Jakie są objawy alergii?

Objawy alergii mogą być zróżnicowane. Zależą one bowiem od rodzaju substancji, która je wywołuje, zaawansowania choroby i indywidualnej reakcji organizmu. Najczęściej jednak można wyróżnić takie symptomy jak: kaszel, duszności (w tym atak astmy), obrzęk, zaczerwienienie skóry i wysypkę, zaczerwienienie i swędzenie oczu, łzawienie oczu czy katar. Jeśli mowa o reakcjach na alergeny w przewodzie pokarmowym, to zaliczamy do nich między innymi: bóle brzucha, wzdęcia, gazy, biegunkę i wymioty. Jeżeli zaobserwowałeś u siebie lub bliskiej Tobie osoby którekolwiek z powyższych objawów, może być to znak, że zmagasz się z alergią. Wybierz nasze testy na alergie w celu diagnozy i podjęcia stosownego leczenia.

Jak rozpoznać alergie?

Alergia to choroba, której objawy ujawniają się dopiero w momencie kontaktu z alergenem. Prawdopodobny czynnik alergiczny ustala lekarz alergolog na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem. Kolejno, kieruje on osobę uczuloną na testy diagnostyczne, do których zaliczane są: testy skórne, badania serologiczne oraz próby ekspozycyjne. W zależności od rodzaju badania przebiega ono w odmienny sposób. Jeżeli masz podejrzenia, że jesteś alergikiem, sięgnij po nasze testy na alergie. Z ich pomocą potwierdzisz lub wykluczysz swoje obawy i będziesz mógł podjąć działania w kierunku walki z chorobą lub łagodzenia jej objawów.

Testy na alergie na samsiezbadaj.pl

W szerokiej ofercie samsiezbadaj.pl znajdziesz rozmaite testy do wykrywania alergii. Oferowane przez nas narzędzia diagnostyczne są w pełni wartościowe, dzięki czemu uzyskane za ich pośrednictwem wyniki są wiarygodne. Produkty z naszej oferty pozwalają zweryfikować stan zdrowia pacjenta w sytuacji kiedy dokuczają mu nieprzyjemne objawy mogące wskazywać na uczulenie. Dodatkowo, sprawdzają się one także w przypadku osób, które w celu profilaktyki zdrowotnej chciałyby sprawdzić stan swojego organizmu. Testy na alergie z naszej oferty są łatwe w wykonaniu. Nie musisz dysponować specjalistycznym sprzętem medycznym, a wszystko czego potrzebujesz znajduje się w opakowaniu z testem. Do oferowanych przez nas narzędzi do samokontroli dołączona jest także instrukcja obsługi. Należy się z nią dokładnie zapoznać i postępować według wskazówek w niej zawartych. Nasze testy można wykonywać zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. To rewelacyjna alternatywa dla badań przeprowadzanych w gabinetach lekarskich i laboratoriach medycznych.

darmowa dostawa
Darmowa wysyłka
już od 300 zł
30 dni na zwrot
30 dni na zwrot
zakupionego sprzętu
bezplatna konsultacja
Bezpłatna konsultacja
Zadzwoń: 797 124 380
  • Asortyment produktow do samodzielnego uzytkuAsortyment produktów do samodzielnego użytku
  • Tylko sprawdzone i w pelni bezpieczne produktyTylko sprawdzone i w pełni bezpieczne produkty
  • Produkty rekomendowane przez ekspertow medycynyProdukty rekomendowane przez ekspertów medycyny
Sam się zbadaj - o sklepie

W Sam się Zbadaj wierzymy, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia. Z tej przyczyny postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i wiedzę zdobyte przez lata działania na rynku diagnostyki klinicznej i rozszerzyć działalność. Tak zrodziła się marka „Sam się zbadaj”, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat wagi wykonywania badań okresowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl