🛒ZAMÓW DO 12:00
🔥Z WYSYŁKĄ DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Test na angine STREP A'LERT - test z wymazu z gardła do wykrywania anginy bakteryjnej

Opis

Test na anginę – kompleksowe badanie w domowym zaciszu

Często sięgamy po leki – w tym i antybiotyki – nawet wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, co nam dolega ani czy za chorobę są odpowiedzialne wirusy lub bakterie. Prowadzi to nie tylko do bezskutecznego leczenia, ale i wyrobienia lekoodporności oraz hodowania wzmocnionych zarazków. Test do wykrywania anginy warto wykonać, gdy towarzyszą nam następujące objawy:

 • objawy infekcji gardła wystąpiły gwałtownie i nagle,
 • pojawiły się problemy z przełykaniem oraz silny ból przy próbie robienia tego,
 • osoba gorączkuje, jednak nie kaszle ani nie ma kataru,
 • powiększone węzły chłonne,
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • widoczny, biały nalot na migdałkach

Test na anginę to szybki sposób wynik otrzymamy już po dziesięciu minutach na przekonanie się, czy osoba badana cierpi na tę dolegliwość. Dzięki temu możliwe rozpoczęcie właściwego leczenia, przy wsparciu lekarza oraz uniknięcie niewłaściwego doboru produktów medycznych, które okazałyby się nieskuteczne przy leczeniu wirusów czy paciorkowców.

Test na anginę bakteryjną jak działa?

Test na anginę wykrywa obecność lub ich brak paciorkowców Streptococcus pyogenes, stanowiących główny czynnik wywołujący chorobę. W ciągu dziesięciu minut badany przekona się, czy infekcja gardła ma podłoże wirusowe, czy też bakteryjne. Należy pamiętać, że pozytywny test na anginę bakteryjną wymaga dalszej konsultacji z lekarzem. W przypadku negatywnego wyniku również jest to zalecane należy podjąć dalszą diagnostykę, która wskaże, co jest przyczyną silnej infekcji.

Domowy test na anginę jest bardzo dokładny (96,4%). Sprawia to, że błyskawicznie i o dowolnej porze uzyskujemy wynik na poziomie laboratoryjnym. Wykonanie go jest bardzo proste. Test na anginę bakteryjną robi się, uprzednio pobierając wymaz z gardła i migdałków. Jest to zabieg bezbolesny, może być także stosowany u dzieci. Wymazówka posiada miękką, bawełnianą końcówkę, która nie drażni organizmu w żaden sposób.

Szybki test na anginę jak go wykonać?

Test na anginę wykonuje się z użyciem wymazu z gardła. Wymaz umieszcza się w probówce, do której dodaje się płyny ekstrakcyjne. Po inkubacji można wyrzucić wymazówkę. W substancji pozostałej w probówce zanurza się pasek testowy. Po dziesięciu minutach można odczytać wynik.

Szybki test na anginę, to zestaw w którego opakowaniu znajdziesz:

 • aluminiową, szczelną torebkę zawierająca pasek testowy
 • sterylną wymazówkę
 • sterylną, drewnianą szpatułkę
 • butelkę z płynem ekstrakcyjnym, oznaczoną numerem 1
 • butelkę z płynem ekstrakcyjnym, oznaczoną numerem 2
 • pustą probówkę ekstrakcyjną
 • statyw piankowy
 • instrukcję użytkowania

Test na anginę gdzie kupić i jak przechowywać?

Test na anginę gdzie kupić? Test na anginę apteka ma w swojej ofercie zarówno stacjonarna, jak i internetowa. Ponadto test na anginę kupisz także na naszej stronie internetowej. Pamiętaj, że angina ropna jest często mylona z zapaleniem gardła wywołanym przez wirusy. Stanowi to poważny problem ze względu na odmienny sposób leczenia obu infekcji (skuteczności terapii oraz dobór środków medycznych).

Chcąc uniknąć groźnych powikłań (sepsa, zapalenie nerek, uszkodzenie serca) anginę należy szybko rozpoznać i zastosować odpowiednie leczenie. Test wykorzystywany jest również w celu wykluczenia anginy.

OSTRZEŻENIA, ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, UWAGI:

 • Domowy test na anginę nigdy nie zastąpi wizyty u specjalisty.
 • Nie należy stosować u dzieci poniżej drugiego roku życia. Test na anginę apteka żadna dla osób młodszych nie posiada.
 • Nie należy stosować w przypadku uszkodzenia opakowania oraz po upływie terminu ważności.
 • Jeśli wynik będzie nieważny, należy badanie powtórzyć z użyciem nowego testu oraz próbki.
 • Przechowywać domowy test na anginę w temperaturze od 4°C do 30°C, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Test na anginę gdzie kupić? Należy pamiętać, że to wyrób medyczny, wymagający odpowiedniego przechowywania. Dlatego najlepiej postawić na specjalne, dedykowane strony internetowe i apteki. Tylko wtedy masz pewność, że jest to nowy, pełny zestaw o zdatnym do użytku terminie ważności.

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Test na angine STREP A'LERT - test z wymazu z gardła do wykrywania anginy bakteryjnej

43,99 zł 43.99
ilość + - szt.
Zyskujesz 4 pkt ?
43,99 zł 43.99
ilość + - szt.

towar niedostępny

Wysyłka icon-help Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności shipping
Kraj wysyłki:
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl