🔥Z WYSYŁKĄ NAWET DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Test na Chlamydię - Badanie na obecność bakterii Chlamydia Trachomatis

chlamydia-test.webp
 • Promocja

Opis

Domowy test na chlamydię – bezpieczny sposób na badanie w komfortowym miejscu

Chlamydia to choroba przenoszona drogą płciową, wywoływana przez szczepy bakterii z gatunku chlamydia pneumoniae, chlamydia psittaci oraz chlamydia trachomatis. Dwie pierwsze (rzadziej spotykane) odpowiadają za infekcję dróg oddechowych. Trzecia z kolei wywołuje stan zapalny szyjki macicy lub najądrzy. Ponadto, może być przyczyną zapalenia spojówek. W przypadku noworodków, zarażonych chlamydią trachomatis przy urodzeniu, dochodzi do zapalenia płuc.

Nieleczona chlamydia prowadzi także do zapalenia otrzewnej, ropni wewnątrz jamy brzusznej i niepłodności. Dlatego test na chlamydię pomoże błyskawicznie wskazać przyczynę problemów, co przełoży się na właściwą terapię.

Badanie na chlamydię – kiedy należy je wykonać?

Badanie na chlamydię warto wykonać, gdy występują następujące objawy:

 • ropomocz, ból przy oddawaniu moczu i zwiększona częstotliwość jego oddawania,
 • bóle podbrzusza,
 • nieprzyjemna wydzielina z cewki moczowej lub pochwy,
 • obrzęk w okolicy moszny, jednostronny ból jądra,
 • ból i krwawienie z odbytnicy,
 • zapalenie spojówek,
 • zapalenia gardła
 • krwawienie między miesiączkami
 • owrzodzenie na genitaliach (zanika nawet bez podjęcia leczenia)

 

Należy pamiętać, że chlamydia przez kilka tygodni rozwija się bezobjawowo. Dlatego jeśli uprawiano seks bez zabezpieczenia lub gdy ono zawiodło warto wykonać test na chlamydię domowy najlepiej po dwóch tygodniach od stosunku. Wtedy wykrycie bakterii jest najskuteczniejsze. Chlamydia test błyskawicznie wykryć chorobę i umożliwi wdrożenie prawidłowej terapii.

Domowy test na chlamydię jak działa?

Domowy test na chlamydię pozwala na badanie, na poziomie laboratoryjnym, którego wynik uzyskamy już w ciągu piętnastu minut. Wystarczy tylko zestaw i próbka wymazu potencjalnego pacjenta. Chlamydia test domowy to zestaw, w którego skład wchodzą:

 • urządzenie testowe w foliowym etui ze środkiem pochłaniającym wilgoć,
 • buteleczki z buforem,
 • wacik wymazowy,
 • instrukcja użytkowania (w języku polskim).

 

Test na chlamydię domowy jest określany przez dwie cechy: czyli wrażliwość (sensitivity) = 85,7 % oraz specyficzność (specificity) = 98,3%. Oba parametry zostały określone na podstawie badań klinicznych na reprezentatywnych statystycznie grupach. Zostało też przeprowadzone badanie na grupie osób niemedycznych (tzw. "lay-men") w celu określenia prostoty i dokładności użycia testu przez osobę niewykwalifikowaną. Na podstawie pozytywnej oceny z tego badania test uzyskał możliwość sprzedaży do użytku domowego (numer CE).

Jaka grupa szczególnie powinna wykonać badanie na chlamydię?

Test na chlamydię powinny w szczególności wykonać osoby, które podejrzewają u siebie ryzyko infekcji intymnej i oczekują na wizytę u lekarza. Ponadto, istnieje szczególna grupa ludzi, którzy są bardziej narażeni na tę chorobę. Należą do nich:

 

 • osoby, które uprawiają seks bez zabezpieczenia
 • osoby, które w przeciągu dwunastu miesięcy były aktywne seksualnie i zmieniały partnerów

 

Test na chlamydię domowy powinny także wykonać kobiety, które planują zacząć stosować antykoncepcję wewnątrzmaciczną (IUCD) lub system domaciczny (IUS). Dodatkowo, test na chlamydię warto wykonać, gdy planowane jest przerwanie ciąży.

Test na chlamydię cena i dostępność

Test na chlamydię domowy można wykonać bez konsultacji z lekarzem i recepty. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpi on fachowej wizyty i wdrożenia dalszego leczenia. Ponadto, w przypadku pozytywnego wyniku lub gdy objawy infekcji intymnej nie zostały wykryte w ten sposób, kontakt z doktorem jest niezbędny.

Test na chlamydię apteka posiada – można go również kupić na naszej stronie internetowej. Badanie na chlamydię cena nie jest wysoka: a warto postawić na własne zdrowie. Zwłaszcza, że nieleczona infekcja intymna ma tragiczne i długotrwałe skutki. Postaw na bezpieczeństwo swoje i bliskich, świadomie podchodząc do profilaktyki zdrowotnej i reagując na wszelkie, niepokojące zmiany w organizmie. Chlamydia test domowy pozwala w komfortowy sposób wykonać badanie na infekcje intymne.

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Test na Chlamydię - Badanie na obecność bakterii Chlamydia Trachomatis

69,66 zł

Cena regularna: 93,00 zł

69.66
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 69,66 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość + - szt.
Zyskujesz 6 pkt ?

69,66 zł

Cena regularna: 93,00 zł

69.66
ilość + - szt.

towar niedostępny

Wysyłka icon-help Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności shipping
Kraj wysyłki:
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl