Samsiezbadaj - wczytywanie...

Test na Helicobacter Pylori z kału - domowy test do wykrywania przeciwciał IgG

Test do wykrywania antygenu Helicobacter pylori

Jedno opakowanie zawiera 1 test.

Cena 20,99 zł
Dostępność brak towaru
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt ?

Produkty powiązane

Opis

Helicobacter pylori to bakteria ściśle powiązana z chorobami żołądka i dwunastnicy takimi jak przewlekłe zapalenie żołądka oraz wrzody żołądka i dwunastnicy. Nieleczona infekcja zwiększa również ryzyko raka żołądka. Część uszkodzeń jest spowodowana produkcją ureazy. Infekcja H.pylori jest najczęściej występującą przewlekłą infekcją bakteryjną na świecie - ponad 50 % światowej populacji cierpi z powodu zarażenia tą bakterią.

Helicobacter TEST pozwala na wykrycie przeciwciał IgG, które występują w organizmach ludzi zakażonych tą niebezpieczną bakterią. Według danych statystycznych, w krajach rozwijających się nawet 70 procent populacji jest jej nosicielem.

Helicobacter pylori przez wiele lat może pozostawać w uśpieniu, by nagle zaatakować. Jednak jej wczesne wykrycie pozwala przeprowadzić skuteczną terapię antybiotykową, dzięki której mamy szansę na wyleczenie. Objawami zakażenia mogą być m. in.: zaparcia, mdłości, wzdęcia, zgaga, bóle brzucha.

Wskazania do zastosowania Helicobacter Antygen TEST z kału:

  • Trądzik
  • Biegunki
  • Bóle brzucha
  • Zgaga
  • Nieświeży oddech

Zawartość opakowania

  • szczelnie zamknięta foliowa kopertka, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć.
  • pojemnik wypełniony roztworem ekstrakcyjnym, który wyposażony jest w aplikator do pobierania próbki kału.
  • instrukcję obsługi.

Wykonanie badania

Przed rozpoczęciem badania Helicobacter Antygen Test z kału należy przygotować zegarek odmierzający czas do odczytu wyniku oraz chusteczkę higieniczną, przy pomocy której trzeba odłamać końcówkę w pojemniku do próbek kału. Następnie musimy przygotować materiał do badania, który można pobrać o każdej porze dnia do dokładnie umytego i osuszonego pojemnika. Należy jednak pamiętać, że próbka kału nie może być pobrana podczas antybiotykoterapii lub kuracji inhibitorami pompy protonowej bądź preparatami bizmutu. W trakcie pobierania próbki kału należy trzymać pojemnik niebieskim końcem skierowanym ku górze, białym ku dołowi. Następnie musimy odkręcić niebieską nakrętkę, po czym za pomocą aplikatora pobrać próbkę do badania poprzez trzykrotne „wkręcenie” jego końcówki na głębokość około 1 cm w różnych miejscach badanego kału, tak by powierzchnia aplikatora pokryta była cienką warstwą. Następnie aplikator z próbką kału wprowadzamy z powrotem do pojemnika zawierającego roztwór ekstrakcyjny, szczelnie zakręcamy i energicznie potrząsamy. Badanie powinniśmy wykonać niezwłocznie po przygotowaniu próbki kału, wciągu godziny. Po pobraniu próbki otwieramy aluminiową kopertkę, wyjmujemy płytkę testową i kładziemy ją na powierzchni poziomej. Następnie odkręcamy białą nakrętkę i potrząsamy pojemnik. Tak pobrany materiał dokładnie wymieszał się z płynem. Później przy pomocy chusteczki odłamujemy końcówkę pojemnika, po czym ściskamy jego ścianki w celu naniesienia 3 kropli powstałej mieszanki do testowego okienka znajdującego się na płytce, tak by końcówką nie dotykać owej płytki. Pozostałość mieszanki wylewamy do toalety, zaś pusty pojemniczek wyrzucamy do kosza. Wynik testu należy odczytać po upływie 10 minut, maksymalnie do 20.

Jak wykonać badanie?

 

Interpretacja wyników

Wynik ujemny
Pojawiają się dwa paski – w strefie testowej T oraz kontrolnej C. Intensywność barwy strefy testowej może być różna.

Wynik dodatni
W strefie kontrolnej C pojawia się jeden barwny pasek, natomiast strefa testowa T pozostaje niezmienna. Wynik oznacza wykrycie obecności amfetaminy w badanej próbce.

Wynik nieważny
Brak reakcji lub wystąpienie wyłącznie paska testowego T świadczy o nieważności wyniku badania. Wówczas należy powtórzyć badanie z wykorzystaniem nowego zestawu diagnostycznego.

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl