🛒ZAMÓW DO 12:00
🔥Z WYSYŁKĄ DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Test na krew utajoną w kale (FOB) Diather

Projekt bez tytułu (13).png
 • Promocja

Opis

Domowy test na krew utajoną w kale – kiedy warto go wykonać?

Test FOB to badanie na krew utajoną w kale. Jest on szczególnie zalecany, gdy wykrywamy u siebie lub bliskich następujące objawy:

 • uczucie niepełnego wypróżnienia,
 • ból przy wypróżnianiu,
 • nietrzymanie stolca i gazów,
 • odchody pokryte śluzem,
 • naprzemienne biegunki i zaparcia,
 • powiększenie wątroby,
 • bóle w podbrzuszu,
 • wzdęcia,
 • nieplanowane i nagłe chudnięcie

Test na krew utajoną w kale to także jeden z najlepszych sposobów na wykrywanie nowotworów jelita grubego. Już osoby po trzydziestym piątym roku życia powinny przynajmniej raz w roku wykonywać takie badanie. Należy pamiętać, że predyspozycje rodzinne znacząco zwiększają ryzyko zachorowania. Jeśli wśród najbliższych wystąpił ten rodzaj choroby, należy profilaktycznie poddawać się częstszej kontroli – i mieć świadomość, że około 10% zachorowań na nowotwór jelita grubego ma charakter rodzinny.

Test na obecność krwi utajonej w kale – dlaczego wykonywanie go jest takie ważne?

Domowy test na krew utajoną stanowi świetny sposób samobadania w ramach profilaktyki zdrowotnej. Dzięki wczesnemu wykryciu choroby możliwe jest błyskawicznie wdrożenia terapii, która znacząco poprawi komfort życia.

Test na krew utajoną w kale wykrywa nawet jej niewielkie ilości, niewidoczne w żaden inny sposób. Dlatego badając się w prosty sposób możemy zadbać o swoje zdrowie. Test na krew utajoną pomaga wytypować takie schorzenia jak:

 • rak jelita grubego; wyjątkowo niebezpieczna choroba, trzecia pod względem śmiertelności wywołanych przez nowotwory,
 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego,
 • infekcja bakterią Clostridium difficile,
 • krwotoczne zapalenie błon śluzowych żołądka,
 • wrzody żołądka lub dwunastnicy,
 • choroba Leśniowskiego-Crohna

Pozytywny test na obecność krwi utajonej w kale nie oznacza nowotworu, jednak jest poważną przesłanką do dalszych badań. Lekceważenie tego zjawiska jest wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia.

Test na krew w kale – jaka jest jego wykrywalność?

Domowy test na krew utajoną w kale jest bardzo wiarygodny, z wykrywalnością na poziomie ponad 99%. Ponadto, jest w pełni dostosowany wyłącznie do hemoglobiny ludzkiej; nie ma obaw, że wykryje zwierzęcą krew, która mogłaby stanowić część posiłku.

Test FOB jest wyjątkowo prosty w obsłudze, a wynik otrzymujemy w przeciągu kilku minut. Tworzone przez Diather produkty służą do fachowego samobadania; jednak nie zastąpią konsultacji z doktorem i interpretacji wyników, uzyskanych w laboratorium. Pozytywny test na krew w kale jest przesłanką, która wymaga dalszej pomocy, udzielonej przez lekarza rodzinnego.

Domowy test na krew utajoną w kale: jak go wykonać?

Diather oferuje domowy test na krew utajoną w kale, który jest prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Każdy domowy test na krew utajoną w kale zawiera:

 • instrukcję obsługi,
 • saszetkę z testem kasetkowym,
 • pojemnik z odczytem oraz aplikatorem do pobrania próbki,
 • papierową podkładkę do pobrania próbki

Zastanawiasz się nad tym, ile zapłacisz? Test na krew utajoną cena nie jest wysoka – a dbanie o zdrowie jest nieprawdopodobnie opłacalne. Po wykonaniu badania w ciągu kilku minut uzyskasz odpowiedź, dotyczącą stanu zdrowia Twojego lub Twoich bliskich.

Czy domowy test na krew utajoną w kale może dać fałszywy wynik?

Choć domowy test na krew utajoną w kale posiada bardzo wysoką czułość i skuteczność, uzyskany wynik nigdy nie jest całkowicie pewny. Podobnie rzecz ma się z badaniami laboratoryjnymi, które przeprowadza się niejednokrotnie, w celu kompleksowego potwierdzenia.

W przypadku występowania hemoroidów i krwawień z odbytu, wynik testu może być zaburzony i nieprawidłowy. Ponadto, samobadanie nigdy nie zastąpi wizyty u gastrologa czy tomografii jamy brzusznej – jednak może być znaczącym impulsem, aby udać się do specjalisty. Schorzenia związane z układem pokarmowym wymuszają także zmianę nawyków żywieniowych i przestrzegania ścisłej diety. Dodatkowo, w przypadku intensywnej suplementacji witaminy C, wynik domowego testu na krew ukrytą w kale może być fałszywie negatywny.

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Test na krew utajoną w kale (FOB) Diather

16,74 zł

Cena regularna: 18,99 zł

16.74
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 16,74 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość + - szt.
Zyskujesz 1 pkt ?

16,74 zł

Cena regularna: 18,99 zł

16.74
ilość + - szt.

towar niedostępny

Wysyłka icon-help Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności shipping
Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl