Samsiezbadaj - wczytywanie...

Test na krew utajoną w kale (FOB) Diather

Szybki test przeznaczony do diagnostyki różnych chorób przewodu pokarmowego, a w szczególności badanie przesiewowe w kierunku wykluczenia nowotworów jelita grubego.

Cena 18,99 zł
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
ilość
. +
szt.
Zyskujesz 1 pkt ?

Opis

Test na krew utajoną w kale przeznaczony jest do wykrywania utajonej krwi w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen – przeciwciało. Test charakteryzuje się wysoką dokładnością, wynoszącą aż 99,1%. Wykrywa nawet niewielkie ilości krwi niewidocznej gołym okiem. Test na krew utajoną w kale może stanowić pomoc w diagnostyce owrzodzeń, polipów oraz stanów zapalnych jelit.

Wskazania do wykonania testu:

  • Bóle żołądka
  • Nagły spadek wagi
  • Uczucie ciężkości
  • Predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego

Zawartość opakowania:

  • 1 saszetkę z testem kasetkowym
  • 1 pojemnik z odczytem oraz aplikatorem do pobrania próbki
  • 1 podkładka papierowa do pobrania próbki
  • Instrukcja obsługi

Jak działa test krew utajona w kale?

Test jest przeznaczony do wykrywania krwi utajnionej w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na swoistych reakcjach immunologicznych. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 5 minut.

Jaka jest dokładność testu?

Test na krew utajoną w kale to swoisty test dla ludzkiej hemoglobiny. Nie wykrywa on hemoglobiny krwi zwierząt: wołu, świni, kurczaka, indyka, kozy, konia i królika. Dzięki temu wykonanie badania nie wymaga zachowania specjalnej diety. Test krew utajona w kale charakteryzuje się wysoką dokładnością badania wynoszącą 99,1%.

Na co należy zwrócić uwagę?

Należy przestrzegać wytycznych zawartych w instrukcji obsługi. W przypadku, gdy kaseta testowa ulegnie zmoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki krwi lub odczynnika, wynik może być nieprawidłowy. Wynik zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Co oznacza różnica w barwie lub intensywności linii w okienku odczytu?

Barwa i intensywność w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności uzyskanej linii na kasetce testowej.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

darmowa dostawa
Darmowa wysyłka
już od 300 zł
30 dni na zwrot
30 dni na zwrot
zakupionego sprzętu
bezplatna konsultacja
Bezpłatna konsultacja
Zadzwoń: 797 124 380
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl