🛒ZAMÓW DO 12:00
🔥Z WYSYŁKĄ DZIŚ🔥
0 0 godzin 0 0 minut 0 0 sekund

Test owulacyjny LH z moczu Domowe Laboratorium (5 Sztuk)

Opis

Domowy test owulacyjny – czyli sposób na świadome planowanie ciąży

Owulacja, nazywana także „jajeczkowaniem”, to szczególny okres w cyklu menstruacyjnym. To właśnie wtedy dojrzała komórka jajowa przemieszcza się do jajowodu: tym samym szansa na zapłodnienie jest największa. Osobom, które starają się o dziecko, zalecane jest kontrolowanie swojego cyklu. Należy przy tym pamiętać, że wyznaczenie konkretnego terminu jajeczkowania w sposób inny, niż poprzez test owulacyjny, jest bardzo problematyczne – z tego względu, że trwa on tylko dwadzieścia cztery godziny, a cykle miesiączkowe bywają mniej lub bardziej nieregularne.

Jak działa test owulacyjny?

Test na owulację pomoże w wyznaczeniu najwłaściwszego okresu, kiedy możliwość zajścia w ciążę jest największa. Stanowi zarazem profesjonalne badanie, z wiarygodnością na poziomie laboratoryjnym, które możesz wykonać w domowym zaciszu.

Test owulacyjny Domowe Laboratorium to paskowe, diagnostyczne badanie, które wykonuje się z użyciem próbki moczu. Wykrywa ono nagły skok stężenia hormonu luteinizującego (minimum 30 mIU/ml). Pozytywny test owulacyjny oznacza, że w ciągu dwudziestu czterech – do trzydziestu sześciu – szansa na zapłodnienie jest największa.

Jak wykonać badanie:

Przebieg badania: Po pierwsze, wyznacz dzień badania doliczając do pierwszego dnia miesiączki liczbę z załączonej tabeli. Przykład: Długość cyklu miesięcznego wynosi 28 dni. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 2-go dnia danego miesiąca. Wówczas należy doliczyć w kalendarzu 11 dni, poczynając od tego dnia. W związku z tym, dniem w którym należy rozpocząć badanie LH jest 12-sty dzień danego miesiąca.

  1. Należy otworzyć foliową kopertę i wyjąć pasek testowy, trzymając jedynie za jego górną część, nie dotykając pozostałej części testu. Środek pochłaniający znajdujący się w kopercie należy wyrzucić do śmieci.
  2. Należy włożyć pasek testowy do wcześniej przygotowanej próbki moczu na odpowiednią odległość (do linii MAX). Po upływie 10-15 sekund wyjmij pasek testowy i połóż go w pozycji poziomej na płaskiej powierzchni.
  3. Należy monitorować przemieszanie się próbki moczu przez strefę testową (T) oraz strefę kontrolną (C) na pasku testowym. Poczekaj, aż pojawią się na nim barwne prążki. Wynik badania odczytaj po 5 minutach od momentu zanurzenia paska w próbce moczu.

Interpretacja wyników:

Wynik dodatni: pozytywny wynik badania oznacza, że owulacja rozpocznie się w przeciągu 24-36 godzin. O dodatnim wyniku testu świadczą dwa wyraźne prążki zarówno w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność paska T będzie taka sama lub silniejsza od natężenia barwy prążka C.

Wynik ujemny: Wynik negatywny oznacza, że nie nastąpił wzrost poziomu LH i konieczne jest wykonanie kolejnego badania następnego dnia. O ujemnym wyniku świadczy pojawienie się paska kontrolnego C, natomiast pasek testowy T nie jest w ogóle widoczny lub jest słabo widoczny.

Wynik nieważny: Wynik uważa się za nieważny, jeżeli nie pojawi się żaden pasek lub wyłącznie pojawi się pasek testowy T. W tej sytuacji należy powtórzyć badanie używając nowego testu. Należy stosować się do instrukcji obsługi dołączonej do opakowania.

 

Gdzie kupić test owulacyjny?

Test owulacyjny cena nie jest wysoka – a pozwala w prosty sposób wykonać kompleksowe badanie i zwiększyć tym samym szansę na wyczekiwane potomstwo. Choć wynik badania otrzymamy w ciągu pięciu minut, jednak nie należy go interpretować po upływie ośmiu i więcej minut. Stanie się bezwartościowy i niewiarygodny.

Domowy test owulacyjny to kompleksowy sposób na kontrolowanie swojej płodności. Pamiętaj – choć owulacja trwa około dwudziestu czterech godzin, tak „okno płodności” wynosi aż sześć dni w cyklu menstruacyjnym. Dzieje się tak dlatego, bo plemniki są w stanie przetrwać nawet do pięciu dni. Test owulacyjny posłuży do określenia najbardziej prawdopodobnego czasu na zajście w ciążę.

Opinie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od klientów, którzy kupili dany produkt. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie

Test owulacyjny LH z moczu Domowe Laboratorium (5 Sztuk)

11,59 zł 11.59
ilość + - szt.
Zyskujesz 1 pkt ?
11,59 zł 11.59
ilość + - szt.

towar niedostępny

Wysyłka icon-help Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności shipping
Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl